22 August 2023

SIA23’ün genç değişim liderleri

18-30 yaş arası gençleri, fikirden girişime destekleyen sosyal etki odaklı Social Impact Award 2023 Türkiye programı bu sene 5. senesinde, Anadolu Efes partnerliğinde, Impact Hub Istanbul çatısı altında gerçekleşiyor. SIA ile genç değişim liderlerleri, mentor ve uzmanlara ulaşıyor, diğer genç sosyal girişimcilerle bağlantı kuruyor ve SIA ödülünü alarak uluslararası SIA Summit’e bilet kazanma şansı yakalıyor.

Bu sene SIA23 Türkiye programında kuluçka programına katılmaya hak kazanan 6 finalistimizle tanışın!

Palgae karbon yakalama teknolojisi ile alg tabanlı biyoplastik hammaddesi üreterek endüstriyel atıkları döngüsel ekonomiye kazandırır.

Ekip: Eylül Er, Sezer Enes Acar

GateZero, AR ile güçlendirilmiş, oyunlaştırma tabanlı bir mobil uygulamadır. Şirket çalışanlarına sürdürülebilir davranışları kazandırmakta ve bu davranışların çıktı ve etkilerini şirketlere raporlamaktadır.

Ekip: Aysu Keçeci, Egemen Yerdelen, Halil Salih Orhan, Okan Eskin, Selcan Çatal

Milu, bireylerin, şirketlerin, derneklerin, belediyelerin ve üniversitelerin bir arada çevremizdeki sorunları çözdüğü bir sosyal medya uygulaması.

Ekip: Berkay Uzuner, Ayşenur Dedecan

Kuluçka sürecinden görüntüler
Kuluçka sürecinden görüntüler

EKA Komünitesi, etki yaratmaya hevesli genç profesyonelleri bir araya getirerek, iş birliği geliştirmelerini ve istihdama katılımını kolaylaştıran bir platform.

Ekip: Atalay Akpınar & Tahir Can Yarımoğlu

Craft Antakya, depremden etkilenen Hatay’daki zanaatkarların üretimlerine devamlılık ve görünürlük sağlamak amacıyla sürdürülebilir işbirlikleri kurmalarını kolaylaştıracak bir platform.

Ekip: Zeynep Ağırbaş, İrem Çetinor, Ela Mete

Innorare, nadir hastalıklardan etkilenen bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak inovasyonların yapılması için iş birliği yapan bir topluluk oluşturuyor.

Ekip: Oğuz Can Işık, Mahammad Baharov, Barış Esin, İpek Karğun, Elif Öz, Ümmühan Ginyol, Sümeyye Eylül Yılmaz, Kenan Nurettin Bilgiçer, Doğukan Pirli

Finalistlerin SIA yolculuğu devam ediyor. Ekim ayında gerçekleşecek ödül töreni ve ardından gerçekleşecek uluslararası SIA Summit için takipte kalın. SIA hakkında daha fazla bilgi almak ve diğer programlarımızı keşfetmek için programlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.