HUB 101

Biz beraber öğrenerek büyüyen bir topluluğuz! Hub üyeleri için Hub üyeleri tarafından tasarlanan giriş niteliğinde, yüksek kaliteli eğitimlerdir. HUB 101 serisi bize bilgimizi paylaşma, birbirimizden öğrenme ve bilme isteğimizi geliştirme şansı verecek. HUB 101 ile hedefimiz, öğrenmeye ve bilgilerini paylaşmaya istekli üyelerimize alan açmaktır. Bu öğrenme topluluğunu ortak öğrenmeyi mümkün kılmak için hayati bir araç olarak görüyoruz.

Intern Pitching

Impact Hub Istanbul tarafından tasarlanan Intern Pitching’in amacı; üniversiteli gençleri dünyada ve Türkiye’de hızla büyümekte olan girişimcilik sektörü ve ortak çalışma alanı kültürünün tüm dinamikleriyle tanıştırmak, bu tanıtım sırasında da öğrencilere bu alanın farklı sektörlerinde deneyim fırsatları sunmaktır. İki senede 50’nin üzerinde öğrenciye girişimlerde staj yapma imkanı sunan Intern Pitching Impact Hub İstanbul üyelerinin favori etkinliklerinden.

Foodback

İki seneye yayılan 15’in üzerinde etkinlikte 600’ün üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapan Foodback, Impact Hub İstanbul tarafından Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde yaratılmıştır ve European Institute of Technology (EIT) Food ağı tarafından desteklenmektedir. Gıda ve tarım alanında yenilikçi fikirlerle dünyayı daha yaşanır bir hale getirmek isteyen herkese açık bir gıda girişimciliği platformu olan Foodback, sektöre giriş yapmak isteyen girişimci adayları ve sektörde aktif olarak çalışan girişimciler için tasarlanmış olmakla beraber; özünde ne yediğini sorgulayan ve gıda inovasyonu ile etki yaratılabileceğine inanan, fikirlerini şekillendirmek ve bu alanda aktif rol oynamak isteyen herkese açıktır.

Hub Masterclass

Hub Masterclass serisi katılımcılarına teknoloji, inovasyon ve (sosyal) girişimciliği dünyanın dört bir yanından gelen uzmanlarından dinleme fırsatı sunuyor. Şimdiye kadar Joe Haslam, Skyler Logsdon, Cheryl Edison ve Fernando Polo’yu Impact Hub sahnesinde ağırladığımız etkinlik serisi aynı zamanda girişimciler için bir networking etkinliği.

Farkında Mısın

Görünenin altındaki gerçekliği sorgulamaya ve anlamaya odaklanan “Farkında Mısın?” etkinlik serisi, gerçek sorunlara sahip çıkma cesaretini gösterenleri bir araya getirerek farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Serinin ilk iki etkinliğinde tekstil ve moda sektörlerinin görünmeyen yönlerine ve kentsel dönüşümün çocuklar üzerindeki etkilerine odaklandık.

HubLinkUp

HubLinkUp ayda bir yaptığımız, üyelerimizin bir araya gelerek tanışma ve birbirlerini işlerini öğrenme fırsatı buldukları; sonrasında da işlerini ve birbirlerini nasıl destekleyebileceklerini ve geliştirebileceklerini konuştukları bir saatlik bir networking etkinliğidir. 

Impact Mezat

Impact Hub Istanbul topluluğunda birçok koleksiyonerin olduğunu biliyor muydunuz? Biz de bu koleksiyonerlerin vazgeçemedikleri eşyalarından ilham aldık, Impact Mezat’ı yarattık. Kullanmadığınız ama atmaya da kıyamadığınız eşyalarınızın en iyi şekilde değerlendirilmesi için siz de açık artırmaya katılın, ister satın ister alın, etkinin parçası olun! Mezatın geliri önceden belirlenen bir sosyal girişime aktarılmaktadır.