EKİP

Impact Hub İstanbul

Ayşe Sabuncu
Kurucu Ortak
Ayşe Sabuncu
Kurucu Ortak

Ayse, Impact Hub Istanbul’un kurucu ortağı. Johns Hopkins Üniversitesi’nden bilgisayar biliminden mezun olduktan sonra kariyerine bankacılık sektöründe devam etti. New York Üniversitesi’nde sosyal etki, inovasyon ve girişimcilik odağında MBA yaptıktan sonra sosyal girişimcilik, mikrofinans, etki yatırımı konularına yoğunlaştı. 2014’de dünyanın en büyük mikrofinans platformu olan Kiva.org ile Zimbabve ve Güney Afrika’da çalışırken Impact Hub Ağı ile yolu kesişen Ayşe, IHIST bünyesinde stratejik iş geliştirme ve proje tasarımı alanlarına odaklanıyor. Farklı aktiviteler yaparak doğada vakit geçirmek ve oğlu Doğa Ayşe’nin en büyük enerji kaynağı.

Berfin Demirat
Netflix Proje Koordinatörü
Berfin Demirat
Netflix Proje Koordinatörü

Berfin Impact Hub İstanbul’da Netflix Programları koordinatörü. Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu. Üniversitede KısaKes Kısa Film Festivali’nde çalışmaya başlaması ile festival dünyasına adımını attı. Antalya Film Forum, Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali ve Boğaziçi Film Festivali gibi pek çok festivalde programlama ve koordinasyon alanlarında çeşitli görevler aldı. Proje aşamasındaki ve tamamlanmış filmlerin festival süreçlerinin yürütülmesi ile ilgili danışmanlık veriyor. Her ne kadar bağımsız arthouse filmleri sevse de gerçek tutkusu cheesy romantik komediler.

Berçem Dilek Osmanoğulları
Proje ve Operasyon Koordinatörü
Berçem Dilek Osmanoğulları
Proje ve Operasyon Koordinatörü

Berçem,insan hakları, savunuculuk ve aktivizm odaklı projeler yürütülmesine katkı sağlıyor, proje bütçelerini ve finansal süreçleri takip ediyor ve Impact Hub İstanbul’un topluluk ve üyelik odaklı çeşitli operasyonel süreçlerine destek oluyor. Ortak üretime dayalı Ankara ekolünün bir parçası olarak Sosyoloji bölümünde lisans ve yüksek lisansını tamamlayan Berçem, özellikle toplumsal cinsiyet eşitliği, göç, beden sosyolojisi gibi toplumsal meselelerle ilgili içeriklere ilgi duyuyor. Daha önce bir STK’da mülteci alanında proje sorumlusu olarak UNHCR ile birlikte çalıştı. Berçem’i her ortamda zılgıt çekerken görebilmeniz ve duyabilmeniz mümkün.

Ekin Gök
İşletme Operasyonları Yöneticisi
Ekin Gök
İşletme Operasyonları Yöneticisi

İTÜ Jeoloji Mühendisliğinden mezun olan Ekin, Impact Hub İstanbul’un iş operasyonları yöneticisi olarak finans, operasyon, İK, mekan ve topluluk yönetimi konularıyla ilgileniyor. Ayrıca girişimcilik ve sosyal inovasyon alanında gerçekleştirilen programların yürütülmesi, programlarda sunulan içeriklerin tasarımı ve kolaylaştırılması konusunda ekibe destek veriyor. Etki yönetimi ve döngüsellik konularına ilgi duyuyor. Kültür sanat ve İK gibi farklı alanlarda geçmiş iş deneyimlerine sahip. 2011’den beri AFS Türkiye’de gönüllü olan Ekin, birlikte üretim, sivil katılım ve kültürlerarası öğrenmenin pozitif değişime katkı sağlayacağına inanıyor.

Fulya Karakuz
İletişim Koordinatörü
Fulya Karakuz
İletişim Koordinatörü

Fulya, Impact Hub İstanbul’un iletişim koordinatörü. Sosyal medya paylaşımları ve bültenler onun sorumluluğunda ilerliyor. Boğaziçi Üniversitesi İşletme lisans, Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi yüksek lisans mezunu. Daha önce çeşitli kültür sanat kurumlarında iletişim üzerine çalıştı; Istanbul Art News, Gazete Duvar, T24 gibi pek çok yayında yazıları yayınlandı. 2021 yılında tutkunu olduğu kültürel mirasa dair otuz sayılık bir bülten de çıkaran Fulya, bir yandan koruma alanında doktora yapıyor. Impact Hub İstanbul’un en çok hangi mecralarını takip ettiğinizi ve paylaşmak istediğiniz “etki” hikâyelerinizi her zaman merakla bekliyor.

Melih Boyacı
Öğrenme Tasarımcısı
Melih Boyacı
Öğrenme Tasarımcısı

Melih, öğrenme içeriklerinin ve süreçlerinin tasarımı için çalışıyor. Lisansını Bahçeşehir Üniversitesi sosyoloji ve ekonomi bölümlerinde, yüksek lisansını Barselona Elisava Tasarım ve Mühendislik Okulu’nda tasarım odaklı düşünme üzerine yaptı. Üniversitede KısaKes Kısa Film Festivali’nde koordinatörlük yaptı. IHIST’deki üç senesinde ise yerel sosyal girişimciler, STK’lar, aktivistler, dizi yazarları ve kamu temsilcilerinin içinde olduğu çeşitli paydaşlarla birçok programda çalıştı. Gerçek değişim için tüm paydaşların tasarım sürecinde söz sahibi olması gerektiğini düşünen Melih, ekiplerin paydaşları merkeze alan fikirler geliştirmeleri için yaratıcı süreçler tasarlar ve bunları uygular.

Nigar Yılmaz
Grafik Tasarımcı
Nigar Yılmaz
Grafik Tasarımcı
Serpil Ekim
Operasyon Asistanı
Serpil Ekim
Operasyon Asistanı
Sima Ertem
Programlar Yöneticisi
Sima Ertem
Programlar Yöneticisi

Sima, 2019’da Impact Hub Istanbul programlar ekibine dahil olmuştur. İletişim ve reklam alanındaki çalışmaları esnasında çocuk hakları üzerine çalışan bir sosyal girişime verdiği gönüllü destek sayesinde yolu Impact Hub Istanbul ile kesişmiş ve ilk olarak Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı projesine destek vermek üzere ekibe katılmıştır. Sima, 4 senedir çeşitli özel ve kamu sektöründen kurumların partnerliği ile yerel, ve Social Impact Award gibi global programların yürütülmesine destek olmuştur. Sima, rastgele objeler, yiyecekler ve eline geçen malzemelerle kolajlar yapar ve bu kolajları kedileri bozmadan fotoğraflamaya çalışır.

Tuana Bozdemir
İletişim ve Projeler Asistanı
Tuana Bozdemir
İletişim ve Projeler Asistanı

Tuana, iletişim stratejileri, dijital içerikler ve sosyal medya üzerine çalışıyor ve projeler özelinde ekibe destek veriyor. Lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi uluslararası ilişkiler, yüksek lisansını KU Leuven’de uluslararası politika üzerine yaptı. Akademik hayatında toplumsal cinsiyet eşitliği çalışan Tuana, 2017’den beri sivil toplumun aktif bir üyesi olup eğitimde fırsat eşitsizliği ve gençler arasında kutuplaşma ile mücadele eden iki derneğin kuruculuğunu üstlendi. Daha adil ve sürdürülebilir bir dünya için iletişimin gücüne inanan Tuana’yı şu sıralar İstanbul’un her yerinde, kulağında müzikle yürürken görebilirsiniz.

Yağız Saraçlar
Kurucu Ortak
Yağız Saraçlar
Kurucu Ortak