Anadolu Efes iş birliğinde

Social Impact Award

Social Impact Award, genç, erken aşamadaki sosyal girişimcileri, toplumsal zorluklarla mücadele eden yenilikçi iş çözümleri geliştirme ve uygulama konusunda destekleyen küresel ölçekte bir sosyal etki programı. SIA, 2009’dan bu yana 25’ten fazla ülkede binlerce genç değişim temsilcisini etkiledi. Impact Hub İstanbul olarak 2019’dan beri SIA’yı Türkiye’de gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz.

Şimdi Başvur
Program Hakkında

Etki Alanları

Eğitim:
Ücretsiz ve herkese açık erişilebilir atölyelerimiz, etkinliklerimiz ve webinarlarımız, gençlerin girişimcilik alanını keşfetmelerine ve değişimin öncüleri olarak yolculuklarına başlamalarına olanak tanıyor.

Farkındalık:

Binlerce yerel sosyal girişimcinin hikâyeleriyle gençlere ilham veriyoruz. Sivil katılıma üzerine potansiyel bir kariyer yolunda olan gençlerin, bir yöntem olarak sosyal girişimciliğe dair farkındalıklarını arttırıyoruz.

Topluluk:

Genç sosyal girişimciler, uzmanlar, partnerler ve destekçilerden oluşan küresel topluluğumuzun birbirleriyle bağlantı kurması için köprü inşa ediyor, onlara özel fırsatlar sunarak destek oluyoruz.

Destek:
Gelecek vaadeden genç sosyal girişimcileri bilgi birikimi, mentorluk, ağlara erişim ve tohum öncesi ödül ile destekliyoruz. Ayrıca dayanıklılıklarını güçlendirmek için geniş bir yelpazede teklifler sunuyoruz.

Program hakkında

Kimler başvurabilir?

Social Impact Award başvuru sahipleri aşağıdaki kriterlere uymalıdır:

  • Programa başvuran girişimlerin tüm ekip üyeleri 30 yaş altında olmalıdır.
  • Programa başvuran girişimlerden en az bir ekip üyesinin Türkiye’de ikametgahı olmalıdır.
  • Başvuran kişilerin daha önce aynı fikirle SIA kuluçka sürecine katılmamış ya da SIA ödülü kazanmamış olması gerekmektedir.
  • Proje fikri 2 yıldan önce fon almamış ya da gelir elde etmemiş olmalıdır.
  • Önceki yıllarda sunulan fikirler SIA başvurusunda yeniden sunulabilir.

Programın etkisi

2009’dan bu yana devam eden Social Impact Award Programı’na bugüne kadar 26 ülke ev sahipliği yaptı. Program kapsamında atölye ve etkinliklere 59.100’den fazla genç katılırken kuluçka programına seçilerek eğitim ve mentorluk desteği almaya hak kazanan toplam girişimci sayısı 1163’e ulaştı. 2019 yılından beri Impact Hub İstanbul çatısı altında gerçekleşen SIA Türkiye’de ise şimdiye dek 400’den fazla başvuru aldık ve program kapsamında 37 girişimciyi destekledik.

59.100+

2009’DAN BERİ ATÖLYE VE
ETKİNLİK KATILIMCI SAYISI

26

2009’DAN BERİ SIA’YA EV
SAHİPLİĞİ YAPAN ÜLKELER

1163

SIA KULUÇKA PROGRAMLARINA
KATILAN TOPLAM GİRİŞİM SAYISI

SIA 2023 Kazananları

Palgae

Palgae, karbon yakalama teknolojisi ile alg tabanlı biyoplastik hammadesi üreterek endüstriyel atıkları döngüsel ekonomiye kazandırır.

Craft Antakya

Craft Antakya, depremden etkilenen Hatay’daki zanaatkarların üretimlerine devamlılık ve görünürlük sağlamak amacıyla sürdürülebilir iş birlikleri kurmalarını kolaylaştıracak bir platform.

EKA Komünitesi

EKA Komünitesi, etki yaratmaya hevesli genç profesyonelleri bir araya getirerek, iş birliği geliştirmelerini ve istihdama katılımını kolaylaştıran platform.

Innorare

Innorare, nadir hastalıklardan etkilenen bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak inovasyonların yapılması için iş birliği yapan bir topluluk oluşturuyor.