Share Project

[TheChamp-Sharing]

 

 

Netflix Series Lab

Nedir?

Netflix Series Lab, Netflix Türkiye, Tatino Films ve Impact Hub İstanbul iş birliğinde, Türkiye’deki senaryo yazarlarının dizi yazarlığı alanındaki becerilerini geliştirmeyi amaçlayan bir yaratıcı yazarlık programıdır.

Programa katılmak isteyen adaylar, iki aşamalı başvuru sürecinden geçerek Tatino Films tarafından hazırlanan bootcamp ve ardından uluslararası seviyede deneyimli yazarlar tarafından verilecek mentorluk desteklerinden faydalanacak.

Programa Tatino Films eğitim içeriği tasarım partneri, Impact Hub İstanbul da program tasarımı ve uygulama partneri olarak destek veriyor.

 

Neden Yapıyoruz?

 • Gelecek vadeden yazarlara, eğitim esnasında bulacakları dizi fikirlerinin pilot bölüm taslağına dönüşüm deneyiminin kazandırılması
 • Türkiye’de geliştirilen dizilerin teknik beceri ve içerik bakımından uluslararası standartlara erişerek yurt içinde ve dışında nitelikli dizilerin yaratılması ve geliştirilmesine alan açılmasını,
 • Dizi yazarlığı alanında uzun vadeli etki yaratmak için gelecek adaylara ilham verebilecek yazar ve projelerin ortaya çıkmasını,
 • Yazar odası simülasyonuyla ortak yaratıcı yazarlık deneyiminin sağlanmasını amaçlıyoruz.

 

Kimler başvurabilir?

Programa,

 • Dizi yazarlığı alanında kariyerini geliştirmek isteyen,
 • Farklı yazarlarla ortak çalışmaya ve üretmeye yatkın,
 • Yazarlık alanında kısa film, tiyatro oyunu, sinema, dizi yazarlığı ya da yazar asistanlığı tecrübesi olan,
 • Kendini rahat bir şekilde ifade edebilecek ve profesyonel iletişim kurabilecek seviyede İngilizce bilen yazarlar başvurabilir.

 

Program ne tür destekler sunuyor?

 • Avrupa’da dizi-film sektörünün önde gelen isimlerinden mentorluk desteği
  Global ölçekte kullanılan dizi geliştirme yöntemlerini Türkiye bağlamında uygulama fırsatı
 • Dramaturji ve anlatı stratejileri konusunda uzmanlık geliştirme eğitimleri
 • Netflix Türkiye üretim süreçlerini deneyimleme şansı
 • Projelerinizi geliştirerek teoriyi pratiğe dökme becerisi
 • Programda ortaya çıkarılan projeleri Netflix yöneticilerine sunma fırsatı

 

Ne zaman?

Başvuru süreci: 5 Eylül – 25 Eylül 2022

Senaryo ve mülakat değerlendirmeleri: 7 – 8 Ekim 2022

Bootcamp: 1 – 6 Kasım 2022

Mentorluk ve Proje Geliştirme: 6 Kasım 2022 – 6 Şubat 2023

Proje sunumları: 7 Şubat 2023

Proje takibi: 8-28 Şubat 2023

Başvuru süreci çevrimiçi yürütülecek olup değerlendirmeler aşağıdaki forma vereceğiniz cevaplar üzerinden yapılacaktır. İlk değerlendirmelerin ardından seçilecek 12 yazar, 7-8 Ekim tarihlerinde çevrimiçi gerçekleşecek tanışma toplantısı ve senaryo değerlendirmelerine davet edilecektir.

Mülakat ve senaryolar üzerinden yapılan değerlendirmeler sonucunda  1-6 Kasım 2022 tarihleri arasında Bootcamp’e katılmaya hak kazanan 4 yazar İstanbul’da belirlenecek bir mekânda bir araya gelerek ortak senaryo geliştirme sürecini deneyimleyecekler.

Bootcamp sonrası çevrimiçi devam edecek olan mentorluk ve proje geliştirme sürecini ise İstanbul’da fiziksel gerçekleşecek olan proje sunumlarıyla, sunumları takiben çevrimiçi gerçekleşecek olan proje takibi izleyecek.

 

Netflix Series Lab programı için başvuru süreci sona ermiştir. Programla ilgili gelişmeleri takip etmek ve Impact Hub İstanbul’da gerçekleşen tüm program ve etkinliklerden zamanında haberdar olmak için iletişim listemize kaydolarak sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz!