ABD Başkonsolosluğu ve Teyit İş Birliğiyle

Project Zoom

Impact Hub İstanbul olarak yürütücülüğünü üstlendiğimiz, ABD Başkonsolosluğu tarafından desteklenen ve teyit.org un ekosistem partneri olarak yer aldığı “Project Zoom” programı, medyada değişim arayanlar için bir hibe programı. Project Zoom, yeni nesil hikâye anlatıcıları ve gazeteciler gibi farklı mecralarda içerik üretenler tarafından gözden kaçmış/görül(e)memiş hikâyelerin veya toplumsal meselelerin ortaya çıkarılmasını ve görünür kılınmasını hedefliyor.

Başvuru süreci

Başvuru süreci sona erdi

Project Zoom’un başvuruları 2020 yılı Mart ayında sona erdi. Programın gelecek dönemine başvurmayı düşünüyorsanız, sizi haberdar edebilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Programla İlgileniyorum
Program Hakkında

Odak Alanları

Project Zoom, heyecan verici fikirleri olan ve yeni projelere girişmek isteyen medya ve iletişim sektörü çalışanlarını veya bu alana ilgi duyanları, rehberlik, uzmanlık, etkili medya ve iletişim ağlarına dahil olma olanağı ve finansal destek başlıklarında destekliyor.

Program, aşağıda bulunan başlıklar çerçevesindeki hikayelere odaklanmaktadır:

İklim Değişikliği
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
Sürdürülebilirlik
Göç
Sosyal İnovasyon
Enerji
Halk Sağlığı

Program hakkında

Kimler başvurabilir?

Programa, sıra dışı hikâyeler ve içerikler üretebilecek ve hedef kitlesi ve toplum üzerinde daha geniş bir etki ve değişim yaratma odağı ile keşfetmek isteyen bağımsız gazeteciler, serbest çalışanlar ve medya ve iletişim sektörü çalışanları başvurabilir.

Programın etkisi

Project Zoom kapsamında 90 başvuru aldık ve 20 projeyi destekledik. Program kapsamında seçilen projeler, alanında uzman kişilerden uzmanlık desteği alırken görünürlük ve topluluk oluşturma desteğine de erişti. Program kapsamında seçilen projelere finansal olarak da 120.000 dolar toplam destek tutarı sağlandı.

90

BAŞVURU SAYISI

120.000 USD

TOPLAM DESTEK TUTARI

20

DESTEKLENEN PROJE SAYISI