Mercedes-Benz iş birliğinde

Mercedes-Benz StartUP

Mercedes-Benz StartUP yarışması, hayatı kolaylaştıran; Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan bir veya birkaçına katkıda bulunan, topluma ve çevreye fayda sağlayan, teknolojiyle bağı olan, iş planı ve prototipi hazır startup’ları destekliyor. Programın 2021 yılında yapılan edisyonu, üç startup’ı Ulaşım Çözümleri, Sosyal Fayda ve Jüri Özel Ödülü kategorilerinde ödüllendirdi.

Başvuru süreci

Başvuru süreci sona erdi

Mercedes-Benz StartUP Programı’nın başvuruları 2021’de sona erdi. Programın gelecek dönemine başvurmayı düşünüyorsanız, sizi haberdar edebilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Programla İlgileniyorum
Program Hakkında

Kimler başvurabilir?

Yarışmaya, yarışmacılar tarafından geliştirilmiş ve iş hayatına uygulanabilir nitelikte olan her türlü özgün fikirdeki, sürdürülebilir şehir ve yaşam alanları kurulmasına katkı veren, sosyal etkisi olan, hayatı kolaylaştıran, topluma ve çevreye fayda sağlayan ve teknolojiyle bağı olan, prototip planı hazır veya prototipini üretmiş, kapalı test sürecinde, tüketicinin test etmesi için pazara çıkma aşamasındaki girişimler başvurabilir.

Program hakkında

Neler sağlıyoruz?

Boostcamp’e katılmaya hak kazanan girişimler;

● Girişimlerinin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış koçluk
● Birebir Partnerlik Oluşturma İmkanları
● Mercedes Uzmanlarından Mentorluk
● Networking Etkinlikleri
imkanlarından faydalanıyor.

Yarışma sonunda Final Jürisi tarafından seçilen 3 girişim ise 50.000 TL ödül alıyor.

2021 Kazananları

SYNTONYM

“Ulaşım Çözümleri” kazananı SYNTONYM, resim ve videolardaki biyometrik veri olan mevcut yüzleri, hiç var olmamış sentetik yüzlerle geri döndürülemez bir şekilde değiştirebiliyor. Bozulmadan yapılan bu anonimleştirme, otonom araçlardaki yapay zekâ algoritmalarının doğruluğunu artırarak yol güvenliğine katkı sağlıyor. İleri veri analizini mümkün kılıyor.

PONS

“Sosyal Fayda” kazananı PONS, doktorların, hastaları, hastaneye çağırmaya gerek kalmadan uzaktan taramasına, izlemesine ve teşhis etmesine olanak tanıyan, giyilebilir ultrason teknolojisi geliştirerek tıbbi görüntüleme ağları oluşturmaya odaklanıyor.

IWROBOTX

“Jüri Özel Ödülü” kazananı IWROBOTX, deniz yüzey temizliği yapan otonom deniz aracı Doris, kamera ve sensörleri kullanarak deniz yüzeyindeki nesneleri tanıyor, sınıflandırıyor, atıkları topluyor, toplanan verileri internete aktarıyor ve raporlar hazırlıyor.