Impact Hub İstanbul Covid-19 Önlemleri

Topluluk olarak sağlıklı kalalım!

Impact Hub İstanbul olarak güncel gelişmeler ve yetkili kurumlardan gelen tavsiyeler doğrultusunda çalışanlarımız, topluluğumuz ve ziyaretçilerimiz için alınan genel önlemlerimizi  ve uygulamakta olduğumuz kuralları bir araya getirdik.

Alana Erişim:

 • Impact Hub İstanbul çalışma saatleri Pazartesi’den Cuma’ya 09:00 – 19:00 saatleri arasında olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.
 • Impact Hub İstanbul alanın erişim kapasitesi günlük 100 kişi (Impact Hub İstanbul Ekibi + Topluluk Üyeleri + Günlük Ziyaretçiler) olarak belirlenmiştir.
 • Hub’a gelecek kişilerin çalışma saatleri içerisinde maske bulundurmaları şartıyla alana erişim sağlayabileceklerdir. Belirtilmiş çalışma saatleri dışında da maske bulundurmak zorunludur.
 • Hub’a gelecek kişilerin devlet tarafından sağlanan kişiye özel geçerli HES kodunu aşağıda belirtilen şekilde ekibimize iletip onaylatarak Hub’a giriş yapmaları gerekmektedir. 
 • Varsa telefonunuzda bulunan “Hayat Eve Sığar” uygulamasında kendiniz için oluşturduğunuz HES QR Kodu ile
 • SMS veya E-devlet üzerinden aldığınız HES kodunu sözlü veya yazılı olarak Hub girişinde ekibimize paylaşarak

 

Alan Düzeni:

 • Ortak Çalışma ve Ofis Alanları: Önerilen sosyal mesafeye göre, kat ve ofis başına izin verilen kişi kapasitesi kısıtlanmış ve 4m2 başına 1 kişi olarak belirlenmiştir. Bu kişi sayısı kat ve ofis başına düşen sandalye ve çalışma masalarının sayısına yansıtılmıştır
 • Etkinlik Alanı: Giriş katta bulunan etkinlik alanı fiziksel etkinliklerin tekrardan başlayabileceği tarihe kadar sadece ortak çalışma alanı olarak kullanılacaktır. Etkinliklerin tekrardan başlaması ile ilgili karar, yetkili kurumların tavsiyeleri doğrultusunda alınacaktır.
 • Mutfak Alanları: Herhangi bir temastan kaçınmak ve enfeksiyon riskini azaltmak için mutfak alanlarında bulunan su, çay ve kahve istasyonları, sırayla ve tek kişi olacak şekilde hizmet verecektir. Bu istasyonlardaki tüketimi mümkünse kişisel su, çay ve kahve matara/termosu ile yapılması önerilmektedir.  Matara/termos bulunmuyorsa yerleştirilmiş tek kullanımlık karton bardaklara yapabilirsiniz. 
 • Yiyecek – İçecek Tüketimi:  Sosyal mesafelenmeyi sağlamak adına yiyecek – içecek tüketimini kişisel masalarda veya mekanda/terasta belirlenmiş oturma alanlarında gerçekleştirebilirsiniz.
 • Görsel Uyarılar: Bina girişinde, ortak alanlarda ve tuvaletlerde  uyulması gereken kuralları içeren görsel uyarılar yer almaktadır. Bu uyarıları dikkatlice okuduğunuzdan ve onları takip ettiğinizden emin olun.

 

Havalandırma ve Isıtma:

 • Havalandırma:  Çalışma alanının havalanmasını sağlamak için her katta havalandırma sistemi (içerideki havayı çekiyor, dışarıdan temiz hava sağlıyor) çalışma saatleri boyunca periyodik olarak çalışacaktır. Impact Hub İstanbul ekibi her kat için gerekli düzenlemeleri yapmaktadır.
 • Isıtma: Olası bir virüsü yayılmasına engel olabilmek adına  bina ortak alanlarında bulunan merkezi klima sistemi ve mikro ofislerde bulunan split klimalar yoğunluğun olduğu zamanlarda kullanılmayacaktır. Merkezi klima sistemi üye sayısının az olduğu zamanlarda ısınma amaçlı periyodik olarak ekibimiz tarafından açılacaktır. Impact Hub İstanbul ekibi her kat için gerekli düzenlemeleri yapmaktadır. 

 

Temizlik ve Hijyen:

 • Her iş günü sonrası periyodik temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri Impact Hub İstanbul ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir. 15 günde bir binanın tam dezenfeksiyonu ekibimiz tarafından sağlanmaktadır. Genel ofis sağlığı ve güvenliğini desteklemek için, kişisel hijyen kurallarına uymanız ve çalışma alanını temiz ve düzenli tutmanızı önemle tavsiye ederiz.
 • Lütfen Impact Hub İstanbul’a her giriş yaptığınızda ve gün boyunca düzenli olarak  ellerinizi yıkadığınızdan ve dezenfekte ettiğinizden emin olun. Dezenfeksiyon için bina girişinde ve ortak alanlarda alkol bazlı el antiseptiklerini kullanabilirsiniz.
 • Öksürme ve hapşırma yoluyla virüsler havada kolayca yayılabilir. İnsanlar genellikle çevresindeki en az 2-3 kişiyi enfekte eder. Öksürür veya hapşırırsanız, diğer kişilerle mesafenizi koruyup ağzınızı dirseğinizle örtün veya bir mendil kullanın ve ardından lütfen ellerinizi yıkamayı unutmayın.
 • Flex masalarda çalışacak kişilerin kendi güvenliği için, çalışmaya başlamadan önce ve bitirdikten sonra çalışma alanı yüzeyini dezenfekte etmeleri gerekmektedir. Dezenfeksiyon için gerekli malzemeyi Impact Hub İstanbul ekibinden temin edebilirsiniz.

 

Sosyal Mesafe ve Kişisel Koruma:

 • Kendinizi ve topluluğumuzu korumak adına Hub içerisinde hareket ettiğiniz ve başka kişilerle etkileşime girdiğiniz  sürece maske takmayı ve sosyal mesafe kuralına (1.5M)  uymayı unutmayın.

Topluluk Harici Ziyaretçiler: 

 • Yeni normal süreci boyunca topluluk harici kişilerin Impact Hub İstanbul alanına ve toplantı odalarına gelmesi üyelerimiz önceliklendirildiğinden dolayı günlük olarak sınırlandırılmıştır. Hub’ı ziyaret edecek misafirlerin ziyaretten en az 1 gün önce misafir beyan formunu doldurarak onay alması gerekmektedir. Zaruri olmadıkça toplantıların dijital araçlarla gerçekleştirilmesini önermekteyiz.

Topluluğa Karşı Sorumluluk:

 

 • Sizde ve/veya iş arkadaşlarınızdan birinde öksürük (solunum şikayetleri) ve ateş gibi grip veya COVID-19 semptomları gözlemlerseniz, sizden ve/veya iş arkadaşlarınızdan bu konuda bizi bilgilendirmenizi, evde kalmanızı,  sağlık bakanlığının ve ilgili bilim komitelerinin yönergelerini takip etmenizi ve durumu ilgili hekime bildirmenizi bekliyoruz.
 • Enfeksiyon olmadığına kesin olarak karar verilene kadar, Grip/COVID-19 benzeri semptomlara sahip olan ve alınan mevcut önlem ve önerilere uymayan kişilerin alanımıza erişimini istisnasız geri çevirme hakkını saklı tutuyoruz.