Loading Events

TSGA Açık Sahne : Dijital Platform Lansmanı

Date
Jan 28th
Time
17:30 - 19:30
Location
Impact Hub Istanbul
Price
Free
İstanbul’da gerçekleşecek 7. TSGA Açık Sahne etkinliğinde; ekosistemi bir araya getirecek platformun lansmanı gerçekleşecek!

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı, TSGA Açık Sahne etkinlikleri kapsamında Impact Hub Istanbul’da 7. kez bir araya geliyor!

Bu buluşmada katılımcıları neler bekliyor?

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı’nın ekosistemi online ortamda bir araya getirecek platformu bu buluşmada ilk kez tanıtılacak!

Bu heyecan verici günde, gıda atığı ve açlık konusunda teknolojik altyapısı ile dünya çapında çözümler sunan Fazla Gıda ekibinden Olcay Silahlı ve Gıda Kurtarma Derneği‘nden Berat İnci’yi sahnemizde ağırlayacak ve ilham verici girişim hikayelerini onlardan dinleme şansı elde edeceğiz.

Etkinlik akışı:

17.30 – 17.40: Açık Sahne açılış konuşması

17.40 – 18.20: Sunum ve soru cevap

Fazla Gıda, Olcay Silahlı

Gıda Kurtarma Derneği, Berat İnci

18.20 – 18.40: Dijital platform lansmanı

18.40 – 18.50: Kapanış konuşması

18.50 – 19.30: Networking

AB Başkanlığı tarafından yürütülen Sivil Toplum Sektörü Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı çerçevesinde desteklenen Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı projesi; Vehbi Koç Vakfı liderliğinde Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu, Ashoka Türkiye, TED Üniversitesi İstasyon TEDÜ, Sosyal İnovasyon İnisiyatifi Derneği, Sürdürülebilir Kalkınma İçin Yenilikçi Çözümler Derneği, Mozaik Foundation (Bosna Hersek) ve Social Entreprise UK (İngiltere) ortaklığıyla yürütülüyor.

Türkiye geneline etki etmesini amaçladığımız projemizin iştirakçi ortakları ise Abdullah Gül Üniversitesi, Ankara Kalknıma Ajansı, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Nilüfer Belediyesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği. 15 kurumun güç birliği ve konsorsiyumu ile kurulan Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı, sizin de katılımlarınızla daha da genişlemeyi, kapsayıcı olmayı ve işbirliğini hedefliyor.

TSGA Açık Sahne Nedir?

TSGA Açık Sahne; sosyal fayda yaratmayı hedefleyen, sosyal girişimcilik alanında çalışan kişi ve kurumları bir araya getirerek destek ve paylaşıma öncülük edecek etkinlikler dizisidir.

TSGA Açık Sahne Neyi Hedefler?

  • Fark yaratan sosyal girişimcilerin kendilerini anlatmalarına alan tanımak ve katılımcıların da destekleriyle işbirliği fırsatları yaratmak
  • Sosyal İnovasyon ve sosyal fayda alanında çalışan, destek mekanizması konumunda olan kurumları ve projelerini yakından tanımak (Kuluçka merkezleri, KSS projeleri gibi)
  • Özel sektörün sosyal girişimciliğe dair projelerini paylaşmalarını sağlayarak yaratmayı hedefledikleri etkiyi görünür kılmak
  • Tüm katılımcıların, ilham verici konuşmacıların bilgi ve deneyim paylaşımlarından beslenmesini sağlamak.

TSGA Açık Sahne’ye Kimler Katılabilir?

Etkinlik dizisi; sosyal girişimcilik ekosisteminin içinde yer alan, sosyal etki yaratma hedefiyle faaliyetler gösteren kişi ve kurumlara konuşmacı olarak alan sağlarken, tüm sosyal girişimcilik dünyasına da kapılarını açıyor.

See other Events