Share Project

[TheChamp-Sharing]

 

Foodback 

Partnerler:

   

Program Özeti:

Gıda aracılığı ile sürdürülebilir bir dünya yaratmak isteyen herkese açık yeni nesil gıda inovasyonu ve girişimcilik platformu.

Dönüşüm:

Program, farkındalık yaratma etkinlikleri, gıda girişimcileri için gerçekleştirilen bootcamp ve demo günleri mentorluk ve matchmaking ile gıda sektöründe fark yaratmayı amaçlıyor. Farkındalık yaratma etkinliklerinin odak konuları arasında gıda israfı, gıda inovasyonu ve sürdürülebilir tarım ve gıda bulunuyor. Sürdürülebilir gıda zincirinde bir kıvılcım yaratmayı amaçlayan, alanında uzman kişilerin ve girişimlerin sunumlarını yapmaları için bir fırsat tanındı. Farkındalık eğitimlerinin yanı sıra bootcampler ile gıda girişimcisi olmayı hedefleyenadaylara yaratıcı fikir üretme egzersizleri ile yoğun atölyeler/eğitimler verildi. Demo günü boyunca ise girişimler kendilerini, ürünlerini ve topluma kattıkları değeri katılımcılara tanıtma ve ihtiyaç duydukları geribildirimleri toplama şansına erişti. Demo gününün sonunda jüri oylamasıyla belirlenen iki girişime toplam 30.000€ bedelinde bir destek sağlanmıştır.

 

Etki:

Bootcampler katılımcıların girişimlerini sürdürülebilir şirketlere çevirmesi için ihtiyaç duydukları becerileri kazanmalarını sağladı. Demo günleri ve farkındalık etkinlikleri ile üniversiteler, özel şirketler, araştırmacılar ve kamu kuruluşları gibi çeşitli aktörler, girişimcilere toplumsal zorluklara birinci sınıf çözümler geliştirmeleri ve güç kazanmaları için bir araya getirildi.

 

EIT  hakkında daha detaylı bilgiye bu bağlantıdan erişebilirsiniz.
EIT  RIS hakkında daha detaylı bilgiye bu bağlantıdan erişebilirsiniz.
EIT Avrupa hakkında daha detaylı bilgiye bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

Programlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak veya birlikte bir proje mi yapmak istiyorsunuz? Hemen  adresine bir mail atın!

Foodback Innovation Grants 2019 Recap Video