Share Project

[TheChamp-Sharing]

Creathon

Proje Ortakları

       

Program Özeti

Çeşitli uzmanlık alanlarından 33 yaratıcı ve 5 girişimin, 3 tam boyunca bir araya gelip, yaratıcı hikaye anlatımı üzerinde çalıştıkları bir programdır.

Program Detayı

Girişimler, hikayelerini doğru anlatarak hedef kitlede empati duygusu uyandırabilir ve kitleleri harekete geçirebilirler. Bu farkındalıkla kitlesel fonlamaya çıkacak olan girişimler ile yazılımcılar, grafik tasarımcılar, video yapımcılar ve fotoğrafçılar, yönetmenler ve editörler, yazarlar ve gazeteciler, marka strateji danışmanları ve reklamcılar gibi yaratıcı sektörlerden alanında uzman kişileri, etkili hikaye anlatımıyla girişimlerin hedeflerine ulaşmalarına destek sağlamak amacıyla bir araya geldiler.

Impact Hub Istanbul, yaratıcı süreçlere ortam sağlamak amacı ile 2.5 gün için 5 startup ve 33 yaratıcıya kapılarını açtı. Yaratıcı uzmanlar ve girişimciler eşleştirildikten sonra, birlikte 2.5 gün çalışacak ekipler oluşturuldu. Tüm ekipler, girişimlerin hikayelerini özümsemelerine ve en etkili şekilde anlatmalarına yardımcı olmak için girişimlerin özel ihtiyaçları üzerinde çalıştı.Programın son gününde, mentorlar her bir girişim için ayrı ayrı geliştirilen içerikleri gözden geçirdiler ve geri bildirimde bulundular. Programın sonunda girişimciler, program aracılığıyla geliştirilen içerikle destekledikleri iş konseptlerini sundular.

 

Creathon’a katılan girişimciler

Onlock akıllı kilit sistemiyle anahtar yerine kullanılabilecek bir uygulama.Telefonla kontrol edilebilen ve her kapıya küçük bir kit olarak kolayca uygulanabilen Onlock, Creathon sürecinde yaratıcı ekibiyle fonlama süreci için sloganlar hazırladı ve videolar çekti.

Kitto, 3D yazıcı meraklılarına kendi yazıcılarını yapmalarını sağlayan bir kit. Kitto yaratıcı ekbiyle Creathon sürecinde, kolay kurulabilir bir kit olduğunu anlatacak pazarlama stratejileri geliştirdi ve bunları günlük hayata uyarlayan videolar çekti.

Coolin, diyabet hastalarının bozulmadan insülin taşıyabilmeleri için oluşturulan taşınabilir soğutucu. Creathon sürecinde Coolin, diyabet ile ilgili toplumdaki yanlış algıyı kırmak için strateji geliştirdi ve videolar çekti.

Stationear, işitme engellilerin sesi olan bir uygulama yaparak işitme engellilerin günlük hayatlarında yaşadıkları iletişim kaynaklı sorunları çözüyor. Creathon sürecinde, Stationear işitme engellilerin gündelik sorunlarına değinirken gerçek örnekler almaya karar verdi ve sunumda bunları kullandı.

Arıkovanı, teknolojik ve inovatif ürünler için kitlesel fonlama platformu. Arıkovanı, Creathon sürecinde daha çok girişime ulaşmak için yaratıcı ekibiyle kendi hikayesini geliştirdi.

>> Programlarımızla ilgili detaylı bilgi almak veya bizimle beraber program yapmak için bize ulaşın!