22 August 2023

Borusan Sürdürülebilir Fayda Programı Hatay’da

Borusan tarafından Impact Hub İstanbul iş birliği ile ikinci kez gerçekleştirilen Borusan Sürdürülebilir Fayda Programı’nın ilk dönem kapanış etkinliği Hatay’da gerçekleşti. İlk dönem katılımcılarını dinlediğimiz etkinlikte, deprem bölgesine yönelik yeni dönemi de başlatmış olduk.

Borusan Sürdürülebilir Fayda Programı, Borusan Holding’in sosyal fayda ve sürdürülebilirlik öncelikleri ile paralel bir şekilde geliştirilen, hedef kitleleri etkilemek ve harekete geçirmek üzere yola çıkmış, yenilikçi yöntemler kullanan ve etki potansiyeli yüksek projelerin desteklendiği bir kapasite geliştirme programı.

Programın yeni dönemi, deprem bölgesindeki toplumsal ve çevresel meselelerin çözümüne yönelik mevcut veya yeni projelerin etki alanlarını artırmayı, projeleri somut bir çıktıya dönüştürmeyi ve orta ve uzun vadede yeniden inşa sürecine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Sürdürülebilir kalkınma projelerini hayata geçiriyor, birlikte iyileşiyoruz!

Deprem bölgelerinde sürdürülebilir yaşama destek sağlayan ve toplumsal dönüşüme aracılık eden projelerin hayata geçirilmesini önemsiyoruz. Belirlediğimiz dört ana başlıkta sosyal faydayı merkeze alan projeleri destekliyoruz.

· Eğitim
· Eşitsizliklerin Azaltılması
· Geçim Kaynakları ve İş Olanakları
· Çevre ve Ekoloji

Impact Hub İstanbul kurucu ortağı Semih Boyacı, yeni dönem programı anlatıyor.
İlk dönem mezunları, projelerini paylaşıyor.

Borusan Sürdürülebilir Fayda Programı hakkında daha fazla bilgi almak ve diğer programlarımızı keşfetmek için programlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.