PEP – Ekonomik Fırsatların Desteklenmesi Programı kapsamında

Accelerate2030 Türkiye

Accelerate2030, gelişmekte olan pazarlardaki girişimcileri Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda çözümlerini ölçeklendirmeye teşvik eden dünyanın en büyük hızlandırma programlarından biri.

Türkiye programı, kapasite geliştirmenin özel sektör ve kamu sektörü ile ağ oluşturma ve eşleştirme fırsatlarıyla birleştirileceği 6 aylık bir hızlandırma yolculuğundan oluşuyor. Etkiyi ölçeklendirmek için küresel Impact Hub ağının, Birleşmiş Milletler kuruluşlarının, şirketlerin ve yatırımcıların uzmanlığından ve erişiminden yararlanıyoruz.

Program Websitesi
Başvuru süreci

Başvuru süreci sona erdi

Accelerate2030 Türkiye Programı’nın başvuruları Nisan 2021’de sona erdi. Programın gelecek dönemine başvurmayı düşünüyorsanız, sizi haberdar edebilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Programla İlgileniyorum
Program Hakkında

Kimler başvurabilir?

BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile ilgili sosyal ve/veya çevresel sorunla mücadele eden yenilikçi bir işletmeyseniz ve girişiminizi bir sonraki seviyeye taşımak için gereken yatırımı yapmaya hazırsanız, Accelerate2030 Türkiye’ye başvurabilirsiniz. Program başvuruları aşağıdaki kriterler çerçevesinde incelenmektedir:

  • SKA’lara dair etkiniz
  • Çözümünüzün ölçeklenebilme potansiyeli
  • Büyüme aşamasında olmanız
  • Ekibinizin yetkinliği

Programın etkisi

Accelerate2030, daha iyi, daha sürdürülebilir bir ekonomi ve toplum inşa etmeye yönelik ortak bir misyona, uzmanlıkları, kaynakları ve ağlarıyla katkıda bulunmak isteyen, SKA’dan ilham alan girişimciler, büyük şirketler, kalkınma ajansları, hükümetler, BM kuruluşları, yatırımcılar ve diğerlerinden oluşan benzer düşüncelere sahip bir topluluğu birbirine bağlar. Accelerate2030 Türkiye programı 2017’den beri 6 milyon fon topladı, 100 girişimci tarafından tavsiye edildi. Program kapsamında 95 girişimci ölçeklenmeye hazır hale geldi. Katılımcılara 1400 saat mentorluk & koçluk sağlandı.

6 milyon

2017’DEN BERİ TOPLANAN
KAYNAK TUTARI

100

TAVSİYE EDEN
GİRİŞİMCİ SAYISI

95

ÖLÇEKLENMEYE HAZIR
HALE GELEN GİRİŞİM SAYISI

Programın 2020/2021 Dönemindeki Girişimleri Tanıyın!

Accelerate2030 Türkiye’nin 2020-2021’de gerçekleşen dönemi, Türkiye’nin önde gelen etki girişimcilerinin mentor, eğitim ve uzman desteği aldığı altı aylık bir hızlandırma yolculuğundan oluşuyor. Bu döneme seçilen 15 girişim, tarımdan tekstile, sağlıktan gıdaya sürdürülebilir kalkınmanın çeşitli alanlarında heyecan verici yenilikçi çözümler sunuyor. Girişimlerin çalışma alanları ve program partnerleri hakkında daha fazla bilgi almak için kitapçığı indirin.

Program Kitapçığı