Share Project

[TheChamp-Sharing]

 

Investment Ready Program

Proje Ortakları

Program Özeti

Brezilya, Almanya, Malezya ve Türkiye’de gençlerin ve çocukların sosyal konularda daha aktif olmasını teşvik etmeyi hedefleyen, etki odaklı girişimciler için özel olarak tasarlanmış bir hızlandırma programıdır. 10 katılımcı takım, 6 ay boyunca iş modellerinin, stratejilerinin ve ekibinin sistematik bir incelemesini gerçekleştirdikten sonra büyüme ve yatırım planı oluşturmaları sağlanmıştır. Programın sonunda yarışmacılar Allianz Future Generations Award (40.000€) için jüri karşısında sunumlarını gerçekleştirmiştir.

Program Detayı

Hedefimiz, gençlerin ve çocukların sosyal konularda daha aktif olmasını teşvik etmeyi hedefleyen, amaç odaklı girişimcilerin şirketleri için doğru sermayelere ulaşmak için neler yapmaları gerektiğini öğretirken, aynı zamanda yatırımcı ve girişimcileri bir araya getirip çevresel, sosyal ve finansal faydaları ölçeklendirmek için işbirliği yapmalarını sağlamak ve ortak bir bilinç oluşturmak.

Girişimcileri bulundukları konumdan yukarıya taşımak için yoğunlaştırılmış bir zihin açıcı tecrübe içerisinde yönlendiriyoruz. Bütün katılımcılar kendileri için özel olarak hazırlanmış bir programı tecrübeli yatırımcıların, Allianz mentörlerinin ve içerik uzmanlarının desteğiyle tamamlıyor.

 

Programın Türkiye Ayağı Girişimcileri:

Scode, oyunlaştırma ve hikayeleştirmeyi kullanarak kodlama eğitimi veren bir uygulama. Çocuklara uzaydaki bir astronot oldukları bir senaryo sunup, bu senaryo üzerinden görevlerle eğlenceli bir eğitim tecrübesi yaşatıyor. Çocukların kendi ürünlerini geliştirmelerini sağlayarak, önyargıların kırılmasını sağlıyor.

 

Reflect, modanın gücünü kullanarak gençler ve çocuklar gibi korunmasız topluluklar için bir etki yaratıyor. Sürdürülebilir bir şekilde tasarlanan duyarlı bir şekilde üretilen kaliteli giyim ürünlerinin yanı sıra, çocukların ve gençlerin toplumsal konularda katkısını artırmak için sanat terapisi atölyeleri düzenliyorlar. Benzersiz ürünlerden oluşan koleksiyonları, sorumlu tüketim ve üretime dikkat çekmek için sınırlı sayıda üretiliyor ve yalnızca çevresel sürdürülebilirliği ele alan, yeniden yapılandırılmış ve geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmektedir.

 

BinYaprak iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik ağı. Başarı elde etmiş, işini seven insanların tecrübelerini paylaşıp gençlerin hayatlarına dokunmayı hedefleyen bir dijital platform.

>> Programlarımızla ilgili detaylı bilgi almak veya bizimle beraber program yapmak için bize ulaşın