Abdi İbrahim iş birliğinde

Abdi İbrahim Sağlıkta Sosyal İnovasyon Programı: Doz

Doz, Abdi İbrahim’in sağlık sektöründe yenilikçi çözümler geliştiren erken ve ileri aşama etki odaklı girişimcileri desteklemek amacıyla yola çıkmış bir sağlıkta sosyal inovasyon programıdır.

Program Websitesi
Başvuru süreci

Başvuru süreci sona erdi

Abdi İbrahim Sağlıkta Sosyal İnovasyon Programı: Doz kapsamında erken aşama ve ileri aşama için başvuru süreci sona erdi. Programın gelecek dönemine başvurmayı düşünüyorsanız, sizi haberdar edebilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Programla İlgileniyorum
Program hakkında

Doz: Erken Aşama

Doz: Erken Aşama, girişimcilik yolculuğunun başlarında olan ekiplere yönelik, girişimlerine özel kurgulanan koçluk, özelleştirilmiş eğitimler, iş geliştirme atölyeleri, mentorluk desteği ve tohum destek ödülü sağlayan 4 aylık bir kuluçka sürecidir.

Hangi alanlardaki girişimler başvurabilir?

  • Halk Sağlığı ve Bilinçlendirme
  • Sağlık ve İlaç Alanında Araştırma & Geliştirme
  • Dezavantajlı Bölgeler ve Grupların Dahil Edilmesi
  • Sürdürülebilirlik Çözümleri
Program hakkında

Doz: İleri Aşama

Doz: İleri Aşama, Abdi İbrahim’in yatırım önceliği olan alanlar ve stratejik inovasyon ihtiyaçlarıyla örtüşen, pazarda doğrulanmış ürün/servisi bulunan, ölçeklenme aşamasındaki girişimcilere yönelik bir iş birliği geliştirme programıdır.

Odak alanları

  • Sürdürülebilir/Döngüsel Ambalaj
  • Su ve Enerji Verimliliği
  • Önleyici Tıp

Aday Girişimler Programdan Neler Beklemeliler?

Ön elemelerden geçecek girişimler, Abdi İbrahim’e çözümlerini sunma ve iş geliştirme görüşmeleri yapma fırsatına sahip olacaklar. Görüşmeler sonucunda seçilen girişimler ise AR-GE çalışmalarını geliştirmeye yönelik yatırım, Abdi İbrahim’e ürün/servis tedariği yapma ve ortak proje geliştirme gibi çeşitli iş birliği fırsatlarından yararlanabilirler.

Programın etkisi

İkinci dönemi tamamlanan Abdi İbrahim Sağlıkta Sosyal İnovasyon Programı: Doz kapsamında 200’ün üzerinde başvuru aldık. Programda erken aşama kapsamında kuluçka sürecine seçilen girişimler, Abdi İbrahim kurum profesyonellerinden mentorluk, girişim koçluğu, özelleştirilmiş eğitimler ve Abdi İbrahim ile iş geliştirme ve partnerlik fırsatı ile desteklenirken ileri aşama girişimler Abdi İbrahim’e çözümlerini sunma ve iş geliştirme görüşmeleri yapma fırsatına sahip oldu. Toplam 9 girişimin desteklendiği programda girişimlere 220.000 TL’lik hibe desteği sağlandı.

200+

BAŞVURU SAYISI

220.000 TL

TOPLAM DESTEK TUTARI

9

DESTEKLENEN PROJE SAYISI

2022 Doz: Erken Aşama Mezunları

Quop Health

Quop, yenilikçi tasarımıyla diyabetli çocukları tedaviye motive ederken aile ve hekimler için uzaktan tedavi yönetimi sunan bütüncül bir sağlık çözümüdür.

Mumurgan

Mumurgan, yanık tedavisinde kullanılan yeni nesil organik merhem.

Leoxygen

Leoxygen, probiyotiklerin biyomalzemelerle mikro/nanoenkapsülasyonunu gerçekleştirerek sadece hedef organda salım göstermesini sağlar ve biyoyararlılığını artırmayı hedefler.

Sens Infect

Sens Infect, idrar yolu enfeksiyonlarının teşhisi için geliştirilmiş giyilebilir tanı kitidir.

2021 Doz: Program Mezunları

Hastane Arkadaşım İDA

Hastane Arkadaşım İda, kronik hastalıklarla mücadele eden çocukların hastane ve tıbbi işlem korkularını yenmelerini ve psikolojik dayanaklıklarını artırmayı hedefleyen mobil uygulamadır.

PONS

PONS, kritik hastalık ve kadın sağlık problemlerini uzaktan daha iyi, daha hızlı ve daha hassas izlenmesi için tıbbi görüntüleme yapabilen giyilebilir ultrason teknolojisidir.

BIODIF

BIODIF, balkabağı kabuğundan, ilaç kapsülü yerine kullanılabilen az kimyasal ve zengin vitamin içerikli alternatif üreten bir biyoteknoloji girişimidir.