Share Project

[TheChamp-Sharing]

 

 

BCG ve Impact Hub İstanbul ile
Etkinizi Maksimuma Taşıyın!

Nedir?

Impact Hub İstanbul ve Boston Consulting Group (BCG) ortaklığında hazırlanan program, etki odaklı girişimcilerin problem çözme becerilerindeki yetkinliklerini geliştirmeyi amaçlayan 6 haftalık bir eğitim programı.

Bu sene ikincisi gerçekleşecek olan eğitim, BCG Sosyal Etki ekibi ve Impact Hub İstanbul’un 2019 yılından bu yana Accelerate2030 programı ile devam eden iş birliğinin devamı niteliğinde.

 

Kimler başvurabilir?

Etki odaklı çalışan tüm girişimler eğitim programına başvurabilir. Bireysel başvurular kabul edilecektir.

 

Ne zaman?

Son başvuru tarihi: 15 Mayıs

Eğitim programı: 18 Mayıs – 22 Haziran 2022 (Her Çarşamba 20.00 – 21.15)

 

Nerede?

Eğitimlerin tamamı çevrimiçi olarak, Zoom’dan gerçekleştirilecektir. Programa kaydını gerçekleştiren katılımcılarla ilerleyen günlerde bir Zoom linki paylaşılacaktır.

 

Programda neler var?

 

  • Sistematik Problem Çözme

18 Mayıs Çarşamba, 20.00 – 21.15

Eğitmen: Berkay Kınacı, Yönetim Danışmanı, BCG

Günlük hayatta veya iş hayatında herhangi bir problemi çözerken sistematik yaklaşımın önemi, faydaları ve problem çözerken dikkat edilmesi gereken başarı faktörleri incelenecektir.   

 

  • Sunum Hazırlama ve Hikayeleştirme Teknikleri

25 Mayıs Çarşamba, 20.00 – 21.15

Eğitmen: Elif Yenidünya, Yönetim Danışmanı, BCG

Sunumlarda veya günlük iletişimlerde hedeflenen mesajı doğru aktarabilmek amacıyla hikayeleştirmenin önemi, hikayeleştirme teknikleri ve hikayeleştirmeyi güçlendirecek slayt hazırlama teknikleri eğitimde kapsanacaktır.

 

  • Çevik Çalışma Modelleri

1 Haziran·Çarşamba, 20.00 – 21.15

Eğitmen: Atakan Başdüzen, Yönetim Danışmanı, BCG

Eğitimde, çevik çalışma modellerine yönelik yol gösterici prensipler, ekip mekanikleri ve ekipler arası organizasyonun nasıl yönetilmesi gerektiği incelenecektir. Olası çevik roller ile beraber, iterasyonlar ile çalışma yöntemi (ör. MVP, sprintler) ve çevik lider olabilmek için gereken başarı unsurları paylaşılacaktır.

 

  • Hedefler ve Kilit Sonuçlar

8 Haziran Çarşamba, 20.00 – 21.15

Eğitmen: Kaan Telciler, Yönetim Danışmanı, BCG

Bireylerin, takımların veya organizasyonların net ve ölçülebilir hedefler koymasını ve bu hedeflerin düzenli olarak takip edilmesini sağlayan hedef belirleme metodolojisi eğitimde incelenecektir.

 

  • Tasarım Odaklı Düşünme

15 Haziran Çarşamba, 20.00 – 21.15

Eğitmen: Melih Boyacı, Impact Hub İstanbul

Tasarım odaklı düşünme eğitiminde katılımcılar önce tasarım odaklı düşünme metodunun kısa tarihini, sonrasında ise bu yöntemin temelini oluşturan beş aşamalı tasarım sürecinin detaylarını öğrenirler. Eğitimin sonunda tüm katılımcıların temel düzeyde bilgi edinmesi ve tasarım odaklı düşünmeyi kendi işlerinde nasıl kullanabileceklerine dair fikir sahibi olmaları amaçlanmaktadır.

 

  • Sistem Düşüncesi Yaklaşımı

22 Haziran Çarşamba, 20.00 – 21.15

Eğitmen: Sistem Düşüncesi Derneği 

Bu eğitim kapsamında, öncelikle sistem düşüncesinin ve bu düşüncenin uygulanmasında kullanılan yaklaşım ve nedensel döngü diyagramları, stok akış diyagramları ve bunların verilerle desteklenerek kullanımını sağlayan simülasyon ortamları gibi araçlar tanıtılacak ve bunların nasıl kullanılacağına dair örnek uygulamalar sunulacaktır.

 

Nasıl?

Başvurunuzu buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurularla ilgili sorularınız için [email protected] email adresine, “Etkinizi Maksimuma Taşıyın” konu başlığı ile yazabilirsiniz.